RSS Feed

Vlastní projekt

7.1.2017 by scajanek

Kdyz jsou doma spejleVlastní projekty v modeláři mám nejradši. Ideálně fungují tak, že mi modelář sdělí svůj nápad, já mu dám materiál, nějakou tu radu a pak už o něm nevím a jen z povzdálí pozoruji jak tam vzadu pracuje až se z něho kouří.

Mnohdy tak vzniknou překvapivě pěkné, zajímavé a užitečné věci. Příkladem může být Tomášův věšáček na přívěsky, náhrdelníky a korále. Byl to dárek a vyrobil hned dva, pro mámu a pro tetu.

Vesacek pro teticku

Libor si zase renovoval rozbitý Bluetooth repráček ke svému mobilu a udělal mu dřevěný kabátek a pro svého tátu zhotovil téměř profesionálně vypadající podložku pod notebook s ventilátorem. Libor je neuvěřitelně samostatný a pečlivý a opravdu jsem mu nepomáhal.

Podlozka pod notebook1

Ondra  zabudoval do 3D puzzle majáku LED diody a pomocí arduina naprogramoval spínání ledek kolem dokola a zase spátky. Zdálo se mi to jako dobrá věc a tak jsem majáček zapojil jako upoutávku do vitríny s našimi modely, která je vidět proskleným průčelím u vstupu do školy. Pořád nám ho však někdo vypínal a teprve později jsem zjistil příčinu. Ondra do majáčku přidělal světelné čidlo a když je světlo, nebo šero, ledky se rozvěcují pěkně pomalu, tak jak tomu u májáku bývá. S přibývající tmou však ledky začnou blikat jako šílené a to zřejmě někomu vadilo.

Majak

Ondra ještě zabodoval (nevím jestli ho za to bude mít brácha rád) s elektronickým hlídačem času stráveného u počítače.  Byl to výrobek na přání Ondrovy maminky. Funguje tak, že se do něj zasune velitelská karta a velitel (míněno maminka) pak může navolit čas tlačítky a zmáčkne start, kterým se umožní zapnutí počítače. Od té doby běží nastavený čas a po jeho uplynutí se ozve bzučák, který dá hráči na počítači pět vteřin času k jeho vypnutí a pak nemilosrdně odpojí počítač od napájení. Neptejte se mě jak to je udělané,  vím jen, že vevnitř je arduino, starý repráček a muchla drátků 🙂

Hlidac brachy

Kromě vlastních projektů pokračujeme ještě i s projekty plánovanými jako jsou robotičtí pavouci. Beruška prezentuje naši práci v robotice již nějaký ten pátek a bylo na čase ji dopřát nějaké potomky. Už mají nohy, jen je zbývá dovybavit zrakem a naprogramovat.

Pavouci mama a jeji deti

Naše 3D tiskárny jsou v poslední době tak vytížené, že nestačíme dokupovat plastové struny. Kluci a holky se naučili modelovat jednoduché věci ve SketchUpu a hned si je vytisknout. Oblíbené jsou přívěsky na klíče, jmenovky, kolečka, stojánky na mobily, různé krabičky a víčka a snad časem dojde i na doplňky k lodím 🙂

 

Mějte se

St.Čajánek


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*