RSS Feed

Táákhle dlouhou anténu

15.6.2010 by scajanek

jakou ukazuje na úvodním obrázku bude mít Dominik.  Měl loď o víkendu doma a pilně na ní pracoval.  Některé místa by chtěla ještě trochu vytmelit a jemně přebrousit, ale vzhledem k tomu, že je to loď vojenská, nějaký ten šrám z boje se snese. Dominik sám vymyslel a s bráchou doma realizoval připevnění nástaveb pomocí vlepených šroubů.  Výborně Dominiku!

Jakub ovšem nezůstal pozadu. Má ze všech kluků nejlépe vybroušený trup a také pěkně nastříkaný. Jeho dvě lodě mu musí závidět většina kluků ve škole.

Vojta byl dnes první kdo vyzkoušel stříkat s paintbrush pistolí. Půjčil nám ji, včetně kompresoru pan J. Grufík, letecký modelář, který dlouho vedl ve škole plastikové modelování.

Pistole se velmi osvědčila a koupíme si svou vlastní. Stříkání je příjemné, barva se vůbec nerosprašuje do okolí a výsledek se s plácáním štětcem nedá vůbec srovnat.

Možná bychom měli pod čarou ponoru použít jinou barvu než vojenskou khaki, ale koupil jsem jen tu a pak ještě šedou na vyzkoušení. Trošičku nás zlobila. Je to akrylátový autolak. Na plast sice dobře chytá, ale mírně zanáší pistoli, protože příliš rychle zasychá.

Ještě se musím zmínit o nedělním 3D modelování. Martin Tomek a Dominik jsou dva, kteří vydrželi a podle jejich počítačového modelu pokračujeme ve stavění nástaveb. Prohlédněte si, co všechno byste ještě měli na palubě mít. Torpéda, kulomety, stožár s osvětlením, záchranný člun, bedny na náboje…

Ale to všechno se dá dodělat i dodatečně. Hlavně abychom už mohli na vodu. Regulátory Nautilus jsou již opravené, stačí nasadit lodní šrouby, domluvit počasí a hurá na testy!

Mějte se a nashledanou v příštím modeláři

-SCA-


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*