RSS Feed

Spojky

11.1.2010 by scajanek

DSC09097.JPGSpojky mohou být  a, i, ani, nebo, rovněž, zároveň, potom, ale avšak, však, jenže, nýbrž, leč, nicméně, ba, dokonce, ba ani, neboť, vždyť, totiž, a tak, a proto, tedy a tak. Ale ty češtinářské nás v modeláři ehm….jaksi nezajímají. Mnohem lepší a důležitější jsou spojky hřídelí, protože jsou kloubové a protože právě dorazily a protože jimi můžeme vybavit všechny lodě!

Slíbil jsem klukům. že vyhledám na internetu nějakou vhodnou RC soupravu. To pro případ, že by jejich skvělé pololetní výsledky přesvědčily rodiče o potřebě investice do synova koníčku 🙂

Asi nejlevnější bude  Hitec  ZEBRA 4 FM 40MHz STD Klikněte na odkaz, který vás zavede na stránky internetového obchodu. Velkou výhodou je, že v ceně soupravy dostanete jedno servo, přijímač a pár krystalů.s_0

Pro příznivce volantové soupravy bude první volbou AGGRESSOR 3FM 40MHzs_0-1U obou souprav nejsou v ceně baterie a nabíječka, které je třeba dokoupit zvlášť. Hlavně však baterie, protože nabíječku v modeláři máme.

Pro zvědavce můžu prozradit, že se v modeláři pilně maká, řeže, piluje, stříhá, lepí, pájí, předělává, přelepuje a přebrušuje a tak pořád dokola. Prohlédněte si galerii.

Mějte se a nashledanou v příštím modeláři

-SCA-


6 Comments »

 1. Kutil napsal:

  Není lepší si připlatit a koupit dražší RC soupravu s akupackem v základu, případně s digitálním nastavováním trimů a výchylek serva?

  • admin napsal:

   Kutil: jistě, kdo si připlatí, může mít. Kdybych kupoval pro kroužek, vybral bych zřejmě jinou. Pro kluka, u kterého není jisté, zdali ještě za rok bude modelařit se mi to zdá vyhazování peněz. Navíc pro lodě v podstatě stačí dva kanály.

   -SCA-

 2. kubajsz napsal:

  větší humusy už mít nemůžem :d

  • admin napsal:

   Kubajsz: komentář tak trochu mimo. Obávám se, že vážený znalec by si u náročnější soupravy nedokázal sám nastavit výchylky ani trimy. Alespoň tomu tak bylo na letním soustředění 🙂 Nějaká konstruktivnější připomínka by nebyla?

   -SCA-

 3. Svaťa Třinec napsal:

  Ahoj.
  Volantovka nebo páčkovka…. to si musí vybrat každý sám. Jednomu vyhovuje to, druhému ono. Trend je ale takový, že na rychlíky se preferuje volantovka (potřebuješ rychlé reakce a citlivě směr, rychlost je většinou max nebo stop a stačí tři kanály) kdežto na makety páčkovka – citlivá reakce na rychlost, více kanálů (světýlka, čerpadla, kanóny..)

  Zebra 4FM byla dobrá před pár lety… Dneska koupíš za 1000,- 6ti kanál WiFi z HobbyKing… A zebra je háklivá na stav baterek ve vysílači, když se vybijí, serva chodí jen v polovině dráhy.

  • admin napsal:

   s tím Hobbyking souhlas, článek byl míněn jako tip rodičům (cenové dostupný) vzhledem k tomu, že kluci mají všichni 40MHz přijímače.
   Do kroužku koupím navíc nějakou soupravu s pamětí a volbou kanálu pro ty, kteří nebudou mít vlastní.
   Osvědčilo se mi to na letním soustředění

   sca

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*