RSS Feed

SketchUp

31.1.2010 by scajanek

Není to žádný kečup ale „google skečap“ a není to k jídlu ale k modelování, navíc k modelování ve 3D, tedy v prostoru.Podívejte se na obrázky v galerii na to co jsme v první lekci namodelovali. Stůl s laptopem, na kterém každý z nás při kurzu pracuje. Na začátek docela slušný počin, co říkáte? Pravda, dosud schází pár detailů jako klávesy, konektory a trackpad a stoly nestojí na podlaze, ani stěny místnosti dosud nemáme. Všechno však dokončíme v další hodině kurzu.

Kluci pochopili základní postup velice rychle a brzy budou schopni samostatně modelovat kabinky lodiček jako na běžícím pásu.

V programu Sketchup se dá ostatně namodelovat téměř cokoli.  Od špendlíku čí zápalkové krabičky  po Eifelovou věž anebo mrakodrap.  Na jednom z obrázků v galerii je například veslice. Tu jsem stáhl z internetu pro názornost. Sketchup má samozřejmě svá omezení v modelování složitějších ploch, ale pro náš účel je naprosto dostačující.


6 Comments »

 1. Fery napsal:

  Na adrese http://sketchup.wz.cz/forum/ bylo otevřeno české forum o sketchupu. Budete-li mít problém, zkuste se obrátit na naše moderátory. Rovněž tak si můžete stáhnout pluginy, které vám práci ve sketchupu usnadní. Budeme rádi, když se u nás pochlubíte svými modely. Fery

  • admin napsal:

   Díky za odkaz. S nějakým chlubením budeme muset chvíli počkat, teprve začínáme 🙂

   Standa

 2. Fery napsal:

  Pro zrychlení načítání stránek jsme byli nuceni přemístit fórum na http://sketchup.wu.cz/forum . A musíme se pochlubit my, podařilo se nám získat ke spolupráci ing. Mikače a paní Joannu, dva z nejlepších odborníků na program SketchUp
  v České republice. 🙂

  • admin napsal:

   Gratuluji a oceňuji vaši práci pro toto fórum. Máte velice pěknou grafickou úpravu stránek.
   SCA

 3. Aňulka napsal:

  Já mám také SketUP, ale zatím stavím jenou samí domy,garáže,podkroví,mrakodrapy,věže…atd.
  Ale ty loďka je úžasná! Jka jsi ji udělal? To nechápu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*