RSS Feed

Šikmé oči

17.3.2016 by scajanek

Letadlo slepenepři psaní příspěvku se mi vybavil známý vtip o tom proč mají Asiati šikmé oči. Inu, je to jednoduché. Sednou k jídlu, mrknou na talíř a ze zoufalství zaboří tváře do dlaní (malíčky přitom pěkně protáhnou oční koutky směrem dozadu) a vzdychnou: „zase rýže..“Zdá se mi, že k něčemu podobnému začíná docházet i u nás v modeláři. Tedy, ne že bych kluky krmil rýží, ačkoliv hrst by se tu a tam hodila, když kluci, dychtiví po modelování, zapomenou doma svačinu a pak skuhrají hlady. Minule to dokonce došlo tak daleko, že si objednali pizzu. Pizzař už zřejmě taky chtěl mít pátek a tak nejel a nejel až mu zákazníci začali odpadat jeden po druhém a půlmetrovou pizzu jsem nakonec dojídal já s dvojkou statečných. Ale to jsem trošičku odběhl od tématu. V našich řadách se ozývá spíše povzdech „zase lodě..“ Kluky už nebaví stavět lodě, pořád dokola, větší či menší, stále je to jenom loď. Nezbylo mi, než vymyslet nějaké osvěžení. Protože je nás hodně, bude to osvěžení pořádné.

  1.  Postavíme zase nějaká letadla.  Koupili jsme stavebnici a předtím, než ji Filip zhmotní v létající stroj, ji pečlivě zkopírujeme.  Další osvědčený plánek nám poskytl Ondrův táta, takže minimálně jedna konstrukce bude lítat určitě. Samozřejmě jen do té doby, než je kluci po prvním vzlétnutí rozbijí, protože pilotovat letadlo je přece jenom trošku něco jiného než řídit lodičku.
  2. Vrhneme se na roboty. máme stavebnice, máme nového vedoucího pro robotiku, takže nám nic nebrání zamořit školu všelijakými automatickými potvůrkami.

Můžete si prohlédnout první výrobky


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*