RSS Feed

Pruženka prádlová

17.12.2011 by scajanek

  Nelekejte se, nejde o žádného brouka, nebo nějaký obtížný hmyz. Chci vám jen ukázat, jak může být modelář zábavný a kreativní.   Vzpomněl jsem si na naši loňskou prezentaci pro sponzory a oprášil CNC program pro výrobu vánočních ozdob, které podle předlohy namodeloval Martin Tomek.  Frézování vánočních hvězd a také nástaveb našich jachet mi zabralo trochu času a já jako na smrt zapomněl, že si ještě potřebuji někde sehnat ozdobu pánských košil – slušivého černého motýlka, jelikož hned po kroužku jsem musel běžet na firemní večírek .

Ze zdánlivě neřešitelné situace mi pomohli Dominik a Vojta. Jednoduše – motýlka mi vyrobili jako staří mazáci. Stačilo dodat trochu látky, gumičku a vteřinové lepidlo zvané prstolep 🙂  Ohromně se při tom bavili a já taky.   Za odměnu dostali kluci jednu vánoční hvězdu navíc.

A teď jedna kvízová otázka.  Jak se správně jmenuje ta gumička, kterou, pokud motýlka běžně nenosíte, určitě všichni dobře znáte z tepláků?  Nevíte? Pak vám snad pomůže malá nápověda. Podívejte se pozorně na obrázek s motýlkem…

Na modelování jsme však taky nezapomněli.  Lodě, zejména jachty už vypadají jako hotové. Nejdále se stavbou  jsou  Dominik Mužný a Vojta Nevlud.  Stavba historické lodě kluky tolik nebaví, protože plaňkování jde kupředu jen velmi pomalu.  Slibuji však, že nakonec bude postavená plachetnice  mnohem, mnohem hezčí a působivější než jednoduchá jachta.  Podívejte se na galerii.

Mějte se a nashledanou v příštím modeláři – tentokrát až v roce 2012, protože příští pátek již jsou vánoční prázdniny.

-SCA-


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*