RSS Feed

Proč my vlastně stavíme lodě?

28.12.2012 by scajanek

Otázka v nadpisu článku mě napadla po úspěšně ukončeném vánočním soustředění.  Kluci dělali spoustu věcí, avšak málokteré  přímo souvisely s lodičkami. Nejdříve bych rád poděkovat všem, kteří přišli a upřednostnili nepohodlí dílen  před sladkostmi a lenošením u bezduchých stříleček.Soustředění bylo především zaměřeno na výuku SketchUpu.  Doufám, že se mi podařilo alespoň trochu ukázat, že modelování je příjemná zábava. Začátek je vždy trochu klopotný, ale i tak si mohu dovolit představit vám první práci naší sketchupácké skupinky. Kluci stvořili baterku a k ní krásnou krabičku, kterou v modelech vždy „tak nějak“  plichtíme z plastových odřezků a krabička tak málokdy vypadá natolik dobře, aby snesla drtivý pohled našich konkurentů, například modelářů z Třince 🙂  Tímto děkuji Třinečákům za jejich návštěvu a pěknou diskuzi a nápady a náměty, které z diskuze vznikly. Myslím, že se kroužek má na co těšit.

Po úvodním zahřátí s krabičkou jsme udělali stoosmdesátistupňový obrat z vody na souš a podívali se do stodol našich pradědů (prostřednictvím googlu, samozřejmě 🙂 na trochu jiný dopravní prostředek – žebřiňák. Zjistil jsem, že je to ideální objekt pro procvičování kopírování, natáčení a posouvání základních těles. Ideální, protože nepoužívá jiných tvarů než hranol a válec a přitom vypadá, jako  model, překvapivě dobře.  Obrázky modelu, který kluci dokáží již teď v počítači vytvořit, mě samotného udivují.

A nejenom, že žebřiňák umíme namodelovat. My ho také vyrobíme. Vlatně už ho skoro máme. Než kluci odcházeli domů, frézka již pomalu dořezávala loukotě kol a jejich náboje. Myslím, že v příštím modeláři vám již představíme hotový model!

Mějte se a nashledanou s myší v ruce u spuštěného SketchUpu!

Stanislav Čajánek


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*