RSS Feed

Plná účast – nohy na ramena

12.4.2010 by scajanek

Modelář jaký již dlouho nebyl.  Příště vyskočím oknem a uteču. Nechápu jak jsem to před rokem mohl zvládat s patnácti kluky. Asi jsem byl přísnější, ale dost možná, že jen stárnu 🙂  Kdyby, uličníci, alespoň modelovali,  ale někteří přišli jen tak pobýt, pohrát si, zašpásovat. Ještěže máme vděčný odsávač všech zevlounů a nemakčenků – lego Technic. Má jen trochu velký „cuc“ přotože mi odsává i jindy pracovité členy. Martin dnes přinesl malý netbook abych mu na něj nainstaloval SketchUp a to pak  při práci dokázali zůstat jen dva poslední mohykáni…

Pochvala patří Jakubovi. Po počátečním pomalejším startu lepil jako o závod a všechny ostatní kluky předběhl.  Možná také díky našemu novému objevu – gelovému lepidlu Loctite.  Konečně máme vteřinové lepidlo k lepení tvrzeného polystyrenu, které neschne jako prádlo na šňůře, ale tak jak to máme rádi – ve vteřině. Na obrázcích vidíte nástavby jak je namodeloval Martin Tomek a jejich praktickou realizaci v podání Jakuba. Řekněte, není to nádhera?

Na následujících obrázcích si všimněte záchranného člunu.  Jeho namodelování ve SketchUpu  trvalo deset minut. Chobotnice v popředí jednoho obrázku je obšívka člunu rozvinutá do roviny. Rozvin nalepíme na tvrzený polystyren tloušťky 0.5 mm, vystřihneme a slepíme  za dalších patnáct minut. (Pro šťouraly – půl hodiny se musí počítat navíc na odstraňování lepidla z prstů 🙂

Budu se opakovat, ale řekněte, není to nádhera?

Dominik, povzbuzen příkladem, se jal lepit člun sám. Výborně! Nic to není a navíc se jasně ukazují výhody našeho nového modelářského postupu:  nejdříve model ve SketchUpu, pak teprve modelování.

Vojtův Arigas opět doznal vylepšení v podobě přední nástavby. Škoda jen, že jsme tak rychle spotřebovali  obě dvě tubičky gelového  Loctite. Vojta toho mohl stihnout víc. Naobrázku 3D model jak ho vidíme na obrazovce počítače a jeho rozpracovaná podoba ve skutečnosti.

Na závěl pohled do naší modelářské skříně

Mějte se a nashledanou v neděli na kurzu modelování

-SCA-


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*