RSS Feed

Krvavá JEZA

5.10.2015 by scajanek

WP_20150925_18_45_36_ProNázvy příspěvků by měly být stručné a přitom poutavé. Domnívám se, že Krvavá Jeza je přesně takovým titulkem jemuž čtenář neodolá a pln zvědavosti na článek hned klikne, aby se dozvěděl, jak my Češi říkáme, wocogou.

Prozradím o co jde, prozradím, nebojte se, ale až za chvilku, poté co se s vámi podělím o radostnou zprávu, že modelářský kroužek opět běží a že je nás zase o něco víc, snad dvacet pět, nebo dvacet sedm, nebo tak nějak, prostě skoro už nespočítatelně. Kroužek jsme museli rozdělit na dvě skupiny, protože během modelářské pracovní vřavy docházelo buď ke kapacitnímu zahlcení komunikační sběrnice vedoucích, nebo k vytáčení jejich pracovního otáčkoměru do limitních hodnot a tím k rychlé tvorbě dusníku únavovitého. Teď, jen při občasném zapínání paralelního zpracování dat a běhu v normálních otáčkách, vydržíme déle, což dokazují někteří členové druhé skupiny tím, že nezřídka odcházejí (neradi) domů až po sedmé hodině večerní.

Úvodní obrázek je poměrně výmluvný, neboť ukazuje, že se kluci, ale i holky (považte máme už tři holky a jsou velice šikovné!) mají nač těšit. Jsou to trupy lodí, které letos postavíme. Plachetničky třídy Footy, známé Jantary třídy EX-500, nebo rychlé čluny F4.  Jsou to vlastně všechno soutěžní kategorie, které mají určitá pravidla pro stavbu, jež se musí dodržet, aby s lodí bylo možné závodit. Je zajímavé, že říkáme závodit, ale kupodivu ve skutečnosti, než o rychlost jde více o přesnost jízdy.

Nicméně začátek letošního modeláře probíhá spíše ve znamení oprav, dokončování, šlechtění a šperkování lodí, které kluci rozestavěli již loni, případně nějakým nešťastným způsobem seznámili s hloubkou rybníka během prázdnin. Filip Laník, v současnosti náš nejvýkonnější modelář, si jen tak v přestávce stavby velkého vyloďovacího člunu, opravil auto, a to velmi hezky a navíc mu i jezdí!

Nezaháleli ani ostatní a Tomáš o prázdninách vynalezl novou metodu kamufláže. Je tak originální, že je až krásná. Nedalo mi to a vymyslel jsem jí přídomek k názvu Jeza. Krvavá Jeza. Teď už to víte.

Mějte se a nashledanou v příštím modeláři

St. Čajánek


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*