RSS Feed

Kroužky ve školním roce 2018/2019

10.12.2018 by scajanek

Zdravím všechny zájemce o techniku, modelaření, programování a konstruování. Po dlouhé prázdninové odmlce a nabírání sil jsme se rozdělili do dvou kroužků:

Modelář

Kdysi platilo, že na dřevěných lodích brázdili oceány oceloví muži. Dnes se říká, že na ocelových lodích plují muži dřevění.  Podobně koupit si hotový model v obchodě a pak s ním dělat „machra“ před kamarády je jednoduché, ale postavit si jej sám vyžaduje přemýšlení, píli, trpělivost, zručnost, znalost  pájení, lepení, řezání, pilování, vrtání, šroubování, broušení, stříkání, tmelení a spoustu dalších činností. V modeláři tedy vítáme všechny, kteří najdou odvahu si nějaký model takto vyrobit.  Zájemci si mohou postavit motorovou loď, plachetnici, letadlo nebo vznášedlo a klidně přitom i něco pokazit. S lodičkami pak tu a tam vyrážíme na závody aby bylo veseleji.

Modelář probíhá každý pátek ve dvou skupinách, první od 13:00 do 15:00 a druhá od 15:00 do 17:00

Technická laboratoř 

Z  Technické loboratoře neradi odcházíme domů. Komu by se chtělo, když se naučíte jak si namodelovat a vytisknout na 3D tiskárně přívěšek na klíče, kotvu k plachetnici, dárek pro bráchu,  vyfrézovat na CNC frézce stojánek na modelářské barvy, nebo rozhýbat robotického pavouka, ovládat serva, blikat ledkami, měřit vzdálenost ultrazvukem a podobné užitečné věci.

 Kroužek 3D modelování je ideální pro všechny kdo mají tvůrčího ducha a touhu zhmotnit své nápady a budou v budoucnu výbornými konstruktéry.

Kroužek Robotiky je zase určen všem, kteří tíhnou spíše k elektronice a programování, k oživování výtvorů, které naši konstruktéři navrhnou. Programujeme a šťouráme se v drátkách a říkáme při to IF, VOID LOOP a SETUP a INTEGER a podobná nevyjmenovaná slova.

Robotika i 3D Modelování probíhají každý pátek od 15:00 do 17:00 

 

Těšíme se na vás

Stanislav Čajánek


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*