RSS Feed

Kroužky 2019/2020

20.10.2019 by scajanek

Konečně začal fungovat publikační systém, proto hned spěchám s informací o kroužcích ve školním roce 2019/2020.

Budeme mít oficiálně jen jeden kroužek – Mladý technik-modelář. Ale v něm více činností, nejen modelařinu, proto si vybere každý.

Kroužek bude každý pátek a organizačně jsme jej museli rozdělit do dvou skupin. V první skupině předpokládám účast zejména začínajících a mladších modelářů.

Ve druhé uvítáme starší a hlavně zájemce o elektroniku, programování, 3D tisk, CNC frézování a modelování v počítači. Vše probíhá v dílnách školy, nebo počítačové učebně.

1. skupina

začíná každý pátek od 13:30 a končí v 15:30

Pracovní náplň začátečníků je zaměřena na rozvoj motoriky při práci na modelech lodiček. Přijímáme žáky od čtvrté třídy. Nicméně, pro veliký zájem, jsme se rozhodli umožnit žákům z nižších tříd chodit do kroužku také, ale v doprovodu některého z rodičů, či prarodičů. Je to takto nutné z důvodu bezpečnosti – pro trvalý dohled nad těmi nejmenšími nemáme dostatek vedoucích.

Pracovní náplň starších dále rozvíjí manuální zručnost tím, že k činnostem přidáváme pájení, stříkání barvami, řezání na motorové pilce, broušení atd. Zájemci mají možnost stavět mimo lodí ještě letadla, rakety, vznášedla, roboty.

 

2. skupina

začíná rovněž každý pátek od 15:30 a končí v 17:30

Ve druhé shupině si přijdou na své zejména zájemci o robotiku, programování, modelování v pčítači a 3D tisk. Samozřejmě laze stavět i pokročilejší modely lodí a letadel na dálkové ovládání. U starších modelářů pak dbáme více na preciznost, čistotu a krásu modelu.

 

Těším se na společné modelování a bastlení.

Stanislav Čajánek

 


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*