RSS Feed

Ježíšek

23.11.2015 by scajanek

WP_20151120_16_25_49_ProSolaris je další lodička, kterou dokončil Filip Laník. Budu mu muset dát medaili za zásluhy, protože obětavě opravuje všechny staré, odřené a nefunkční lodě, nad kterými ostatní ohrnují nos.Přimělo mě to k zamyšlení. Od slavnostního zazvonění na lodní zvonec v roce 2008 jsme v kroužku nalepili jméno domovského hukvaldského přístavu na bezmála osmdesát lodí! Zhruba padesát jich máme trvale ve škole v různém stupni rozpracování (z toho Filipových jich je nejméně deset :-), dvacet pět lodí opečovávají kluci doma, přibližně  tři lodě z rozličných důvodů nepřežily vůbec,  další vystavujeme v penzionu U námořníka a jednu jsme utopili v rybníku Vanůvek. Připomíná mi to film o Cimrmanovi, v němž zřízenec provádí exkurzi kachní farmou a ukazuje vlevo a povídá „kachny“, pak vpravo a zase „kachny“, kam ukáže všude jsou kachny. U nás bych mohl ukazovat a dokola opakovat „lodě, lodě“..

K lodím bych však měl správně připočítat čtyři letadla, několik plastikových modelů, spoustu opravených a ještě větší spoustu rozebraných hraček za účelem zkoumání co je uvnitř, sem tam nějaký ten robot, čerpadlo na vodu, přívěsky na klíče, bezpočet vánočních ozdob a jeden betlém.

Inu, není divu, že se stále potýkáme s místem. Nebude to však dlouho trvat. I když se to normálně nedělá, poruším pravidlo a již předem prozradím, že nám Ježíšek ještě letos nadělí nové skříně a nové pracovní stoly a nové nářadí 🙂

Moc se na dárečky těšíme!

Mějte se a nashledanou v příštím modeláři

St.Čajánek


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*