RSS Feed

Je to malé, proužkované a blechaté, co je to?

2.6.2010 by scajanek

Elektronická součástka – rezistor. Postaru jsme tomu malému, barevnými proužky značenému válečku říkali odpor.  A nejraději bych ho takto nazval zase, protože nás potrápil až běda.  Naše nové a doma odzkoušené regulátory přestaly po namontování do lodí fungovat.  Anebo fungovaly, ale nějak podivně a chaoticky. Došel jsem k mylnému závěru, že máme špatné krystaly, protože některé přijímače s regulátory chodily, jiné ne.Naštěstí pomohl Sváťa Hubáček z Třince a odhalil chybu. Jako obvykle šlo o problém mezi páječkou a židlí. Zapájel jsem do všech regulátorů jeden odpor se špatnou hodnotou, právě ten odpor, který odděluje vstup od přijímače. Kupodivu dva naše přijímače měly dostatečně silný signál a záměna součástky se nijak neprojevila. Naproti tomu ostatním přijímačům to více či méně vadilo a výsledkem byla již výše zmiňovaná chaotická funkce.

Teď, když známe příčinu, je oprava jednoduchá a již nás nic nemůže zastavit od prvních testů na přehradě. Pochopili to i kluci a tak se zakousli do práce, že jsme modelář protáhli o dobrou hodinu.  Martinovi šlo lepení kabinek pěkně od ruky a dohnal Vojtu během jediného modeláře. Jakub pěkně vybrousil trup člunu a stačí mu vytmelit již jen drobnosti a může stříkat.

V galerii si také můžete všimnout, že Liduška dostala nové kormidla a Viktorova pětistovka nástřik stříbrnou metalízou.

Mladý modelář je jako důchodce. Pořád nemá čas, věčně něco dělá, kutí anebo někam lítá. To je samozřejmě lepší, než sedět zbůhdarma u televize, ale jak se pak máme domluvit na nějakém vhodném termínu pouštění lodí?? Po dlouhém zkoumání se mi jeko nejméně kolizní termín jeví odpoledne v neděli 13.6.  Je někdo proti??

Mějte se a nashledanou v příštím modeláři

-SCA-


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*