RSS Feed

Důležité – kroužky v roce 2016/2017

13.9.2016 by scajanek

Modeláři, robotici, technici a kutilové! Hlásím, že letošní školní rok jsme na vás nezapomněli. Vaše oblíbené kroužky opět budou a začneme v prvním říjnovém týdnu. Jelikož zájemců opět přibylo, musíme se rozdělit na několik skupin. Budeme mít celkem tři kroužky. Upozorňuji, že tak jako loni, všechny jsou součástí školního klubu. 

 1. Modelář-Mladý technik I    je určen žákům první až čtvrté třídy. Stavebnice se šroubky jsou ideálním začátkem pro rozvíjení jemné motoriky a prostorové představivosti. Kluci a holky se mohou těšit na stavebnice Merkur a později je čekají praktické činnosti s materiálem a nástroji.  Kroužek bude každé pondělí co nejdříve po vyučování. Hodinu začátku ještě upřesníme jelikož ta závisí na počtu přihlášených. Je možné, že z praktických důvodů vytvoříme dvě menší skupinky, aby se vyučující mohl jednotlivým žákům dostatečně věnovat. Žáci platí pouze povinnou částku stanovenou školním klubem, která činí 100 Kč za měsíc**
 2. Modelář-Mladý technik II   je určen žákům  od páté třídy výše. Od žáků již bude vyžadována určitá manuální zručnost a samostatnost, kterou budou dále rozvíjet při stavbě modelů lodí, vznášedel nebo letadel. Kroužek bude každý pátek a budou dvě skupinky. První od 14:00 do 16:00, druhá od 16:00 do 18:00. Rozdělení do skupinek proběhne po uzavření přihlášek. Optimálně by měli začínat méně zkušení, zatímco ostřílení borci nastoupí v pozdější skupince. Žáci platí povinnou částku stanovenou školním klubem** a navíc jednorázový poplatek 500 Kč na materiál na první pololetí.***
 3. Technická Laboratoř   je prémiový kroužek pro nadané žáky základní školy a středoškoláky.  Otevře jim svět opravdové techniky pomocí 3D tisku, CNC frézování, mechatroniky, robotiky a 3D modelování. Zájemci by si měli doma procvičovat angličtinu, jelikož v kroužku ji budou potřebovat. Kroužek bude každou středu od 16:00 do 19:00. Žáci základní školy platí povinnou částku stanovenou školním klubem.** Vzhledem k tomu, že spotřeba materiálu odvisí od projektů, které účastníci řeší, bude materiál a elektronika zakoupena individuálně a po předchozím souhlasu předložena jednotlivcům k zaplacení.

 

* *Je-li někdo členem více kroužků, poplatek školnímu klubu platí jen jednou!

*** Modely jsou materiálově a tedy finančně poměrně náročné. Stavba lodě na dálkové ovládání přijde na 2500 Kč a stavba robota na stejnou částku. Naštěstí nám finančně pomáhají sponzoři, škola a obec a žáci nemusí platit všechno.

A jedna, možná nejdůležitější, informace navíc. Kroužky jsou otevřeny rodičům! Velice vítáme, pokud si některý s rodičů najde čas a přijde se svým potomkem a pomáhá mu a účastní se naší modelářské vřavy.

Máte-li dotazy, neváhejte mi zavolat na telefon 773313235

Mějte se a těším se na setkání v našich kroužcích

Stanislav Čajánek


2 Comments »

 1. Pavel Kubíček napsal:

  Dobrý den, pane Čajánku.

  Pokud jsem dobře u vedoucího kroužku lodních modelářů v Hukvaldech, prosím, zašlete mi svoji e-mailovou adresu, na které Vás mohu předběžně informovat o připravované akci v Ostravě – Porubě, která se ve spolupráci s Třineckými lodními modeláři (pan Hubáček) uskuteční na přelomu května a června 2017 v Porubě na Zámeckém rybníku. Je orientovaná především na náš region, tak bychom Vás zde rádi přivítali.

  S pozdravem
  Pavel Kubíček
  Ostrava – Poruba

  e-mail: pavelkubicek@seznam.cz
  tel: 595 532 430
  mob: 737 273 709

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*