RSS Feed

Ajajaj

15.5.2011 by scajanek

ajajaj je citoslovce jež se skvělé hodí k úvodní fotografii. Z obrázku se však nedozvíte, že k havárii došlo až poté, co jsme na louce odlétali desítky minut a vyčerpali dva akumulátory. Každý pád však zamrzí a aby k nim nedocházelo, anebo alespoň co nejméně, nacvičujeme létání na simulátoru Reflex XTR.  Je to vynikající program a velmi realisticky simuluje chování skutečného modelu.  Dá se k němu navíc připojit vysílač, takže napodobení reality při řízení je téměř dokonalé.  Rozhodl jsem, že létat s modelem bude moci jen ten, komu se podaří na simulátoru opakovaně přistát.  Také si budeme muset vybírat co neklidnější počasí, nejlépe bezvětrné, protože příčinou havárie byl  proměnlivý vítr, který s modelem vážícím pouze 260 gramů nečekaně zacloumal.

V pátečním kroužku jsme samozřejmě pouze „nesimulovali“, ale také opravovali a vylepšovali lodě. Bylo to potřeba, jelikož nás příští sobotu čekají další závody v Blansku. Kluci si vyráběli rámečky kolem otvorů v trupu aby zabránili pronikání vody do modelu. Model sice už přesně nevypadá jako předloha, ale mnohem důležitější přece je, že v něm bude sucho.

Dominik, poté co shlédl lodě našich soupeřů,  se rázně rozhodl postoupit do vyšší kvalitativní úrovně a celou loď začal vyspravovat, tmelit, brousit, vyhlazovat a vůbec vylepšovat různými detaily. To je skvělé! Doufám, že mu snaha vydrží. Pak budou kluci z jiných modelářských oddílů chodit obdivovat a fotit jeho model a vyptávat se na podrobnosti, jak jsi dělal ten kulomet, kanón, zábradlíčko a podobné detaily. To pak je radost odpovídat.  Jen mě pořád nechce poslechnout, že by měl tu plovoucí minu udělat menší. Taková obluda, kterou si vyrobil, vůbec neodpovídá měřítku.

Mějte se a nashledanou v příštím modeláři


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*