RSS Feed

O nás

Patříme pod školní klub základní školy v Hukvaldech a scházíme se každý pátek od 13:00 do 17:00 hodin v dílnách Základní školy Leoše Janáčka.

Sledujte aktuální dění v sekcích Modelář, CNC a 3D modelování, Robotika

 

Poslání

Posláním klubu Mladého technika je rozvíjet tvořivost, všestrannou zručnost a technické myšlení mladých talentů.

Metoda

S modelováním je spojená neuvěřitelně pestrá škála činností. Kluci se budou učit číst plánky, měřit, rýsovat, řezat, pilovat, lepit, brousit, natírat, zapojovat slaboproudé elektrické obvody, pájet, rozebírat různé technické lahůdky jako je motorek, mobil anebo počítač, aby poznali, co je uvnitř a jak věci fungují. Součástí modeláře jsou kurzy 3D modelování a ovládání CNC frézky a 3D tiskárny a nově i programování v robotice.

Cíl

Stavíme vše co nějak souvisí s technikou a co nám přináší radost. Lodě jako hlavní činnost, doplňkově letadla a pro chytré hlavy malé robůtky – pavouky nebo vozítka co se sami vyhýbají překážkám. Středoškoláci pak pracují na svých projektech SOČ.

Financování

Činnost klubu je financována z darů. Malou částkou přispívají sami členové jednorázovým poplatkem při přihlášení do kroužku. Hovoříme-li o financování, máme na mysli hlavně materiálovou náročnost modelů. Ta není zanedbatelná. Vybavení dálkově ovládaného modelu přijde na 2500 Kč, postavení robota na stejnou částku.

Prosíme proto laskavé příznivce o jakýkoliv příspěvek na naši věc. Finanční nebo materiální. Dar je možno poslat na účet školy 175275786/0300, případně předat osobně vedoucímu.  Škola potvrdí smlouvu o daru a vystaví doklad, který je možno daňově uplatnit.

Děkujeme!

Stáhněte si darovací smlouvy ve formátu .doc

Darovaci smlouva

Vedení

Kontakt na vedoucího:  ing. Stanislav Čajánek,   608448139 nebo 773313235

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.